Świadome sny

Świadome sny to takie sny, w których śniący doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że śni. Świadomy sen pozwala nam na kontrolę swoich zachowań, bądź poradzenie sobie z przeciwnościami z naszych koszmarów. Kontrolować własny sen możemy zawsze, musimy tylko wiedzieć jak to zrobić. Możemy przechodzić poprzez wiele sytuacji, i odczuwać je tak, jakby działo się to w rzeczywistości. Często nawet odczuwamy to bardziej intensywnie! Możemy przenieść się w inny świat, dokonywać tego, o czym marzymy, a nie jest to możliwe w rzeczywistości. Możemy unosić się w powietrzu, latać, przemieszczać się i walczyć ze swoimi słabościami.

Świadome sny mogą mieć bardzo dobry wpływ na nasze samopoczucie. Dzięki nim możemy pozbyć się wielu lęków i słabości. Możemy przenieść się w inny świat i spróbować swoich sił w sytuacjach, których obawiamy się w życiu codziennym. Możemy inicjować wiele sytuacji bez żadnego ryzyka. Dzięki tym sytuacjom możemy pomóc sobie w codziennych troskach, a przede wszystkim zyskać nowy pogląd na problemy życia codziennego. Dzięki temu możemy zyskać dużą pewność siebie i pozbyć się lęków.

W takim świadomym śnie możemy spotykać się z osobami, których nam bardzo brakuje, a na codzień spotkanie z nimi jest niemożliwe, ponieważ są bardzo daleko albo już nie żyją. Możemy inicjować wiele sytuacji, co na pewno pomoże nam w kontakcie ze światem realnym i znalezieniu rozwiązań wielu naszych problemów. Ponadto możemy pomóc sobie w poznaniu swoich nowych zdolności i nabrać pewności, że jesteśmy w stanie dokonać wielu nowych rzeczy.

Poprzez świadomy sen możemy pomóc sobie w dużym stopniu w aspekcie psychologicznym. Każdy z nas ma wiele trosk i problemów i potrzebuje odreagować. W świadomym śnie możemy tego dokonać bez żadnego ryzyka i konsekwencji. Pozwoli nam to na rozluźnienie i uspokojenie. Możemy spróbować w nim rozwiązać swój problem, bądź poczuć ulgę w przypadku, gdy cierpimy z jakiegoś powodu. Na pewno będzie to nam pomocne w uspokojeniu się i opanowaniu naszych emocji.

Teraz tylko jak tego wszystkiego dokonać? Żeby śnic świadomie, ważne jest żebyśmy pamiętali wiele sytuacji z rzeczywistości i poprzednich snów. Możemy je w takim śnie odtworzyć, poprowadzić dalej jednocześnie mając nad tym kontrolę. Dlatego należy wyrobić sobie pewne nawyki i konsekwentnie je powtarzać. Bardzo ważne jest prowadzenie dziennika snów, w którym będziemy zapisywać wszystko to, co pamiętamy z przebytych snów. Później musimy je często czytać. Z czasem zaczniemy to kontrolować i tak samo zaczniemy kontrolować nasze sny. Poprzez świadome sny skutecznie poradzimy sobie ze stresem i ciągłymi obawami, czy na pewno dokonaliśmy dobrego wyboru lub podjęliśmy słuszną decyzję.

30.05.2014. 13:06