Sennik żaby

Sen z żabami może mieć bardzo różne znaczenie, zarówno dobre jak i złe. Żaby kojarzą się z czymś obrzydliwym odrażającym, ale znaczenie snów z żabami nie zawsze jest negatywne. Wszystko zależy, co dana żaba / żaby robią w śnie. Sny o żabach najczęściej przytrafiają się przedsiębiorcom, właścicielom firm, a także osobom samotnym, poszukującym drugiej połówki, a także osobom niezadowolonym ze swojej sytuacji materialnej.

Jeżeli śnimy o łapaniu żab, to będzie oznaczać zaniedbanie swojego zdrowia, do tego stopnia, że rodzina i znajomi zaczną się bardzo martwić.

Jeżeli w śnie ukazują nam się żaby skaczące w trawie, to znaczy, że na swojej drodze spotkamy zaufaną osobę, która stanie się naszym przyjacielem, bądź też wspólnikiem, czy doradcą.

Jeżeli jesteś kobietą i śniła ci się duża olbrzymia ropucha, to prawie jak w bajce – spotkasz na swojej drodze mężczyznę, z tym, że będzie to bogaty wdowiec, a nie młody, przystojny książę. Jeśli mężczyźnie śni się ropucha, to spotka on na swej drodze piękną kobietę, której powinien się strzec, bo zewnętrzne piękno go urzeknie, a jej czarna dusza zniewoli.

Żaby taplające się w kałuży oznaczają zbliżające się problemy, z którym niełatwo będzie wybrnąć, koniecznie wtedy należy skorzystać z pomocy przyjaciół, a nie liczyć tylko na samego siebie.

Żaby pływające w stawie to zapowiedź dużej wygranej, bądź dużej ilości pieniędzy zdobytej w inny sposób np. spadek.

Jedzenie żab symbolizuje ulotne radości, chwilowe zagoszczenie w wyższej klasie, podwyższanie swojej godności osobistej, przedstawianie siebie bogatszego niż się jest w rzeczywistości.

Rechot żab będzie znaczył, że w niedługim czasie odwiedzi cię stary znajomy, rodzina, która od dawana cię nie odwiedzała, bądź jeśli jesteś mężczyzną – dziecko, o którym pojęcia nie miałeś.

Jeśli zabijesz żabę we śnie to będzie oznaczać kłopoty z prawem, bądź też ktoś cię napadnie lub wdasz się w bójkę, którą przegrasz.

06.05.2010. 13:15